Igazgató: Kárász Péter • Igazgatóhelyettesek: Feketéné Pősz Anett, Tihanyiné Gerencsér Ágnes

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Mesemondó verseny egy kicsit másképp

A hagyományokat megőrizve, de rendhagyó módon november 25-én rendezték meg iskolánkban az alsó tagozatos mesemondó versenyt. A gyerekek az elmúlt évekhez hasonlóan idén is népmesékkel készültek, amit a zsűri videófelvételeken keresztül megnézhetett és meghallgathatott. A kialakul járványhelyzet miatt a szervezők az online módon történő megvalósítás mellett döntöttek.

A kis meserajongók heteken keresztül tanultak a megmérettetésre. Örömmel töltött el bennünket, hogy az 1-2. évfolyamon 7 gyermek, a 3-4. évfolyamon 13 tanuló vett részt a mesemondó versenyen.

A tanulókról videófelvételt készített iskolánk rendszergazdája, Berci bácsi. Az elkészített videókat iskolánk Youtube csatornájára töltötte fel. A linkeken keresztül a zsűri és a szülők egyaránt megtekinthették a lelkes mesemondókat.

A videófelvétel, illetve a nézőközönség, jutalom taps hiánya miatt az idei tanévben talán még nehezebb feladatuk volt a tanulóknak. Ennek ellenére a gyermekek előadása tudatos és hiteles volt, emellett a meseválasztásra és az előadásmódra is igen nagy hangsúlyt fektettek. A résztvevők bátran, artikulálva, teljes átéléssel mondták a saját népmeséjüket. Érezhető volt, hogy szeretik és élvezik a mesék világát.

A részvétellel a kisgyermekek gyakorlatot szereztek a felvétel előtti szereplésben, emellett a mesék elmondásával fejlődött az önbizalmuk is. A mesemondók felkészültsége kiemelkedően magas volt, így a zsűri tagjainak nehéz döntést kellett meghoznia. Magas színvonalú mesemondókat hallhattunk és láthattunk.

Köszönjük szépen a mesemondóknak ezt a csodás élményt, hogy bátorságukkal megvalósulhatott az idei mesemondó verseny! A felkészítőknek és a szervezőknek is külön köszönjük a munkáját!

A zsűri hosszas tanácskozás után a következő sorrendet állította fel:

1-2. évfolyamon

1. Vörös Roxána 2.a   Felkészítő: Jeszenszky Péterné