Segítő szervezetek

Diákönkormányzat

A DÖK minden hónapban tart egy-egy ülést, ahol megbeszéljük az iskolai munkaterv aktuális programjait, feladatait. A felmerült gondokat próbáljuk orvosolni, illetve tolmácsoljuk azokat az iskolavezetésnek.

A Sulirádió továbbra is naponta friss információkkal szolgál hallgatóinak az iskolai és a városi történésekről, de emellett – Zenei kalandozások c. állandó műsorával – a tanulók zenei műveltségét is fejleszti, egyre nagyobb népszerűséggel.

Minden decemberben Suli-diszkót tartunk, melyet a gyerekek évről évre nagy izgalommal várnak.

Segítünk az SZMK-nak a farsang előkészítésében és lebonyolításában.

Vezetőségünk folyamatos kapcsolatot tart

• a városi DÖK-kel,

Az iskolai diákönkormányzat tagjai állandó segítői az iskolai programoknak, rendezvényeknek.

Hagyományosan április végéig/az egész tanévben folyamatosan/ szoktunk papírt gyűjteni, amikor is saját csúcsainkat döntögetjük.

A júniusi küldöttgyűlésen választjuk a DÖK új tisztségviselőit – az osztálytitkárok ajánlásával, illetve önkéntes jelentkezés alapján.

A jelenlegi tisztségviselők:

DÖK-vezető tanár: Mészáros Csaba
Diákvezető: Vadkerti-Tóth Roland,8.b
Titkár: Vincze Ákos,8.b
Kultúra- és médiafelelős: Vincze László,8.b
A tanítási év végén – az egyébként is jó hangulatot – egy színvonalas DÖK-nappal fűszerezzük, ahol játékos osztályok közötti vetélkedővel biztosítjuk, hogy tanulóink vidáman kezdjék a nyári szünetet.

Ezek vagyunk mi!

A Szülői Munka Közösség bemutatkozása és programjai

Szülői Közösség
6400 Kiskunhalas Fazekas Mihály u. 1.
Alapítás éve: 1979.

A Szülői Közösség tevékenységi köre:

• iskolai rendezvények lebonyolításának segítése

karácsonyi forgatag
Családi Sportnap
Szülők és Nevelők bálja
farsang
húsvéti forgatag
bankett

• az iskola ünnepi dekorációinak elkészítésére
  • az itt tanuló és szociálisan rászoruló diákok támogatása (pl: Cipős doboz akció Karácsony előtt)
  • versenyek és különböző iskolai rendezvények szervezésében és lebonyolításában való részvétel
  • kultúrális tevékenységek támogatása

Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekeket kultúrált és igényes környezet vegye körül, nem titkolt szándékkal, hogy ebből ötletet merítve, azokat otthon, családi körben is megvalósítsák, növelve ezáltal az igényességet és az épített környezet iránti felelősséget, védelmét, annak állag és értékmegőrzését.

Tanév végén a Szülői Közösség éves munkája alapján két tanulót Közösségi Munkáért elismerésben részesít, vásárlási utalványt ajándékozva az érintett tanulóknak.

Vállalt feladataink köre a tanév egészére kiterjed, melyeket igyekszünk lehetőségeinkhez mérten becsülettel és lelkiismerettel elvégezni, ezzel is példát mutatva gyermekeinknek!

Kovács Ágnes
SZK elnök

Fazekas Diáksport Egyesület

Pályaválasztási tanácsadás

Intézményi pályaválasztási koordinátor:
Tóth Edit

Tanácsadást vezető szakember:
Sörös Anita

Egyéni tanácsadás igénylése szülő vagy tanuló részéről az alábbi linken lehetésges:

Igénylő űrlap kitöltése

Az egyéni tanácsadáshoz kiskorú tanuló esetén szülői beleegyező nyilatkozat szükséges, mely kérésre/igénybejelentéskor elküldésre kerül.

Amennyiben bárkinek nehézséget okozna az elektronikus igénybejelentő kitöltése, telefonon vagy e-mailben, ill. papír alapon is megtehető.

Sörös Anita elérhetősége:
tel.: 30/320 8778