Minősítéseink

refintlogo color big

bazisintezmeny logo

okoiskola

Következő esemény
Utolsó tanítási nap
Courtesy of Go Mylo Countdown
Keresés az oldalon
Képes krónika

Thumbnail image

Tanulói laptop program

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

tehetseghu 234x60

Látogatók
Oldalainkat 30 vendég böngészi
Statisztika
Tagok : 41
Tartalom : 844
Tartalom találatai : 539798
Látogatószámláló
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa660
mod_vvisit_counterTegnap303
mod_vvisit_counterA héten4140
mod_vvisit_counterMúlt héten3875
mod_vvisit_counterEbben a hónapban6817
mod_vvisit_counterMúlt hónapban11791
mod_vvisit_counterÖsszesen1167608
Bejelentkezés
Bejelentkezés tanárok részére.



Testnevelés

Testnevelés

Iskolánkban 1973-tól testnevelés tagozatot működtettünk, melyet a közoktatási törvény változásainak megfelelőn emelt szintű programnak tekintünk. Testnevelés tantervünket magunk dolgoztuk ki, emelt szintű követelményekkel és óraszámmal.

Kiemelt feladataink:

Mindennapos testnevelés bevezetése és alkalmazása

Fizikai mérések szakszerű végrehajtása (saját, központi)

Egyéni fejlesztési tervek készítése

Tehetségek kiválasztása, felkészítése, differenciálás, versenyeztetés és utánkövetése

Lemaradók támogatása, bevonása a délutáni sportfoglalkozásokba

Együttműködés a Fazekas DSE-vel és a külső városi sportegyesületekkel

Szülői kapcsolattartás

Gyógytestnevelés

A legfontosabb sportesemények:

Szüreti futóverseny - Kis Roland Emlékverseny /szept./

Diáksport Nap /szept./

Kegyeleti futóbajnokság /okt./

Családi Sportnap/dec./

Felmenő rendszerű diákolimpiai versenysorozat /jan.-jún./

Fit-kid és táncversenyek

Fazekas Olimpia – DKMT Kupa /ápr/

Labdarúgó tornák

Külső kapcsolataink:

Fazekas Diáksport Egyesület, Halas-Fitnesz Egyesület, Stúdió 2000 Táncklub

Testnevelő tanár kollégáink mindegyike végez egyúttal edzői, vezető edzői tevékenységet is a fent említett egyesületekben.

Országos Diákolimpián rendszeresen több sportágban sikerül dobogóra jutnunk (fiú torna, fitkid, sakk, atlétika, asztalitenisz).

A közös programok, rendezvények lehetőséget nyújtanak a gyerekeknek az egészséges sportmozgások segítségével tehetségük megmutatására.

 

 

 

Emelt szintű programban résztvevő tanulóink száma:

Tanév

2007-

2008.

2008-2009.

2009-2010.

2010-2011.

2011-2012

2012-

2013.

2013-

2014.

2014-2015

2015-2016

2016-2017

2017-2018

2018-2019

2019-2020

Tanulói létszám

208

224

225

227

212

210

195

199

215

200

188

186

185

Délutáni sportfoglalkozáson résztvevők száma:

 

2007- 2008

2008-2009

2009-2010

2010-2011

2011-2012

2014-2015

2015-2016

2016-2017

2017-2018

2018-

2019

2019-2020

Sakk

10

11

11

10

11

4

16

8

2

-

-

Atlétika

18

21

18

16

30

4

16

8

7

8

-

Asztalitenisz

28

26

20

20

15

10

11

9

12

21

18

Fiú torna

20

17

18

17

25

20

26

43

47

48

42

Lány torna

16

14

17

30

24

29

13

8

11

13

-

Játékos sport

20

16

17

12

18

5

8

10

12

13

23

Röplabda

-

-

11

14

20

18

7

16

12

8

12

Fit-kid

21

23

24

20

18

18

18

25

18

16

12

Labdarúgás

fiú-lány

floorball

26

25

28

17

30

40

25

40

45

39

53

11

Össz:

138

130

140

156

202

167

145

173

166

166

171

Kiemelkedő eredményeink:

Segíts magadon Alapítvány Jó tanuló- jó sportoló díjazottjaink:

2020: Ifj. Tóth Péter

2019: Ádám Levente

2018: Jáger Tekla, Macska Dominik

2017: Tapodi Norman

2016: Jáger Tekla

2015: Király Kata, Tóth Lili

2014: Tóth Fanni, Tóth Lili és Tassi Nelli

2013: Király Kata, Vorák Patrik

2012: Kovács Gábor, László Máté

2011: Kovács Gábor

2010: Tassi Eszter, Tóka Borbála

2009: Kovács Viktória, Fekete Martin

2008: Faddi Renáta, Tóth Ádám, Tóth Tamás, Mészáros Gergő

2007: Juhász János Dániel, Ropos Gergő, Tóth Ádám

2006: Tóth Tamás, Horváth Alex

2005: Faddi Renáta, László Lilla, Papp Kornél

2004: Horváth Alex, Faddi Renáta, Tóth Ádám

2003: Horváth Alex, Sulyok Tibor, Zadravecz Endre

2002: Terbe Laura, Juhász Gábor

2001:Sulyok Zsolt, Körmös Csaba, Kovács Zoltán, Juhász Tamás

2000: Bakró Nagy Andrea, Horváth Renáta, Juhász Tamás 7., Juhász Tamás 8. o

1999: Flaisz Dóra, Juhász Tamás, Horváth Renáta, Szlovák Anikó

Fazekas DSE Díjazottjai:

2016: Hirsch Lili, Tassi Nelli, és Süveges Csanád

2017:Varga Kata, Németh Dominik

2018: Fodor Zsombor, Sztojka András, Jáger Tekla, Bakró-Nagy Dániel, Birgés Adél, Mátó Martin és Varga Dávid

2019: Vincze Ákos, Vincze László és Györgyi Adriánn

2020: Nagy Szabolcs, Ferenczi Bálint

Az oktatási miniszter által kitüntetett Köztársaság jó tanuló- jó sportolói:

1979 .

Mészáros Csaba

torna

1995.

Kovács Tamás

torna

1996.

Szabó Árpád

torna

1997.

Juhász Tamás

Kovács Tamás

Szlovák Anikó

Szlovák Tamás

torna

torna

atlétika

atlétika

1998.

Pilhoffer Elemér

Szlovák Anikó

atlétika

atlétika

2000.

Juhász Tamás

Horváth Renáta

torna

atlétika

2001.

Körmös Csaba

Sulyok Zsolt

torna

birkózás

2007.

Horváth Alex

torna

2009.

Mészáros Gergő

torna

2019.

Macska Dominik,

Ádám Levente

torna

Diákolimpia döntőn elért I. helyeink

ÉV

NEVEK

SPORTÁG, KATEGÓRIA

CSAPAT, EGYÉNI

1991-1992

Kovács Tamás, Kollár Gábor, Szabó Árpád, Losonci Tibor, Kis Tibor, Szlovák Tamás

Torna I-II.kcs.

Csapat

1991-1992

Molnár László

Torna III-IV.kcs.

Egyéni

1994-1995

Ruman Barnabás, Kovács Tamás, Juhász Tamás, Szlovák Tamás,Szabó Árpád, Losonczi Tibor.

Torna III-IV.kcs

Csapat

1996-1997

Ruman Barnabás, Kovács Tamás, Juhász Tamás, Szlovák Tamás, Szabó Árpád, Losonczi Tibor.

Torna III-IV.kcs

Csapat

1997-1998

Pilhoffer Elemér

Atlétika

Egyéni

1998-1999

Juhász Tamás1., Juhász Tamás 2., Körmös Sándor, Farkas Gábor, Lőrinc István, Ruman Barnabás, Kovács Erik.

Torna III-IV.kcs

Csapat

1998-1999

Dobó Ágnes

Atlétika

Egyéni

2000-2001

Farkas Gábor, Kovács Erik ,Juhász Tamás1,Juhász Tamás2., Gajda Gábor, Ruman Barnabás

Torna III-IV.kcs

Csapat

Gyóni Roland, Baka Ronald, Kádas Sándor, Balázs Dezső, Körmös Csaba, Maczkó Balázs

Torna I-II.kcs

2001-2002

Ruman József, Balkó Roland, Harmath Attila, Maczkó Balázs, Nagy Sarkadi László, Szemesi Gábor

Torna III-IV.kcs

Csapat

2002-2003

Farkas Gábor, Gyóni Roland

Akrobatika

Egyéni

2003-2004

Juhász Gábor

Akrobatika

Egyéni

2004-2005

Babenyec Márk, Turcsik Dániel, Micic Milos, Balogh Zoltán, Baka Árpád, Magyar Benjamin, Szatmári Csanád

Torna I-II.kcs.

Csapat

2004-2005

Babenyec Márk, Balkó Roland.Angeli Ágota,

Faddi Renáta

Akrobatika

Egyéni

2005-2006

Balogh Zoltán, Oláh Zsófia, Faddi Renáta

Akrobatika

Egyéni

2006-2007

Micic Milos, Magyar Benjamin, Szikora Benjamin, Baka Árpád,Turcsik Dániel,Horváth Alex,

Torna III-IV.kcs

Csapat

2007-2008

Micic Milos, Magyar Benjamin, Szikora Benjamin, Baka Árpád,Turcsik Dániel, Mészáros Gergő

Torna III-IV.kcs

Csapat

2008-2009

Magyar Benjamin

Torna III-IV.kcs

Egyéni

Magyar Benajmin, Micic Milos, Turcsik Dániel, Baka Árpád, Gáldonyi István, Mészáros Gergő,Szatmári Csanád

Torna III-IV.kcs

Csapat

2009-2010

Szalai Viktor, Kovács Gábor, Lajos Richárd, Papp Kornél, Csendes Krisztián, Gáldonyi István

Torna III-IV.kcs

Csapat

2010-2011

Kádár Zalán, Kádár Leander, Süveges Csaba, Süveges Csanád, Szalai Ádám, László Dénes

Torna I-II.kcs

Csapat

2010-2011

Kovács Gábor, Szalai Viktor, Lintner Milán,Kocsis Márk, Gáldonyi István, Csendes Krisztián

Torna III-IV.kcs

Csapat

2010-2011

Kádár Zalán, Kádár Leander, Süveges Csaba, Süveges Csanád, Szalai Ádám, László Dénes

Torna I-II.kcs

Csapat

2011-2012

Szalai Viktor, Kovács Gábor, Lintner Milán, Szalai Ádám, Kovács Nataniel,Kádár Leander

Torna III-IV.kcs

Csapat

2013-2014

Kopasz Bence, Vince László, Baricz Máté, Györgyi Adrian, Urbán Dominik, Németh Dominik

Torna I-II.kcs

Csapat

Kádár Zalán, Kádár Leander, Süveges Csanád, Süveges Csaba, Szalai Ádám,   László Dénes, Kádár Zalán

Torna III-IV.kcs

2014-2015

Lukács Péter, Kelle Bence, Földi Bendegúz, Györgyi Adrián, Vincze Ákos, Vincze László, Baricz Máté

Torna I-II.kcs

Csapat

Kádár Zalán, Víg Gábor, Németh Dominik, Kádár Leander Lajos, Szalai Ádám, Süveges Csanád

Torna III-IV.kcs

2015-2016

Vidra Dániel,Jósa Milán, Macska Dominik, Nagy Zsombor Bendegúz,

Rádi Ádám és Ifj.Tóth Péter

 

Csapat

2016-2017

Macska Dominik

Torna I-II.kcs

Egyéni

2017-2018

Rádi Ádám

Torna I-II.kcs

Egyéni

Legeredményesebb tornászaink (magyar ill. nemzetközi versenyeken):

Kovács Attila, Mészáros Csaba, Horváth Kálmán, Tóth István, Pataki Miklós, Báthory Gábor, Csillag István, Evetovics Tamás, Hegyes Csaba, Tóth Péter, Fekete Szabolcs, Tomicskó Gábor, Horváth Ákos, Mamlecz Zsolt, Zseni Zsolt, Gáspár Tamás, Péter Tamás, Horváth Ákos, Bor Zsolt, Zseni Zsolt, Péter Tamás, Gáspár Tamás ,Gyöngyi Kálmán, Modok Gábor, Réz István, Gazdag Zoltán, Zseni Zsigmond, Molnár László, Kovács Tamás, Szabó Árpád, Losonci Tibor, Szlovák Tamás, Szőke Norbert, Juhász Tamás I., Juhász Tamás II., Kovács Erik, Ruman Barnabás, Gajda Gábor, Farkas Gábor, Juhász Gábor, Horváth Alex, Magyar Benjamin, Micic Milos, Turcsik Dániel, Mátó Gergő, Mészáros Gergő, Kovács Gábor, Szalai Viktor, Lintner Milán, Gáldonyi István, Papp Kornél, Süveges Csanád, Szalai Ádám, Németh Dominik,Vincze Ákos, Vincze László, Györgyi Adriánn, Ádám Levente, Karai Kristóf, Rádi Ádám, Vidra Dániel, Macska Dominik, Jósa Milán, Ifj. Tóth Péter,